Khyannes Etincelle de Vie

Náš první Auvergnéský ohař. Etiska vybral můj manžel přes internet. Jak se říká láska na první pohled. Etis si ho vybral jako svého pána. Když jsme ho dovezli z Maďarska domů, Bady ho okamžitě adoptoval. Je to klidný vyrovnaný pes. Narodil se pro lov. Od štěněte ho zajímaly všechny pachy. Je inteligentní, o všem přemýšlí. Velice snadno se cvičí. Je vyrovnaný, trpělivý, učenlivý, přizpůsobivý a vytrvalý. Je to přesně ta povaha, co jsem hledala. Díky němu jsem poznala toto plemeno a zamilovala jsme se do něho. Je to správný lovecký pes!

Lov je jeho život. Miluje ho. Každou zveř si vychutnává, má pevné vystavování i postupování. Je plně ovladatelný, reaguje na sebemenší podnět. Při honech vyniká jako slídič, honič ( je hlasitý na stopě!) i jako ohař. Je velmi klidný na stanovišti, poslušný i náruživý, ihned vám ukáže jakoukoliv zvěř a ochotně se k lovu přidává. Přesně víte, jak se zachová, jaká zvěř se v okolí vyskytla a zda se loví, či ne :-) Na dohledávkách je spíše pomalejší, o to má větší úspěšnost. Rád aportuje. Nemá problém z liškou, baví ho práce na barvě. Má velký předpodklad všestraného psa. Hony s ním jsou velmi pohodové, není dominatní a nepere se.

 

Miluje: lidi, hlavně chlapy a děti, lov a střílení, běhání, přetahování, společnost, hospodu, jízdu autem, sladkosti a vařené jídlo

Nemá rád: vodu z misky, nudu

 

Rodokmen